15.5.2023

Americká soukromá kapitálová společnost TPG kupuje firmu Angelo Gordon

Angelo Gordon, investiční společnost, která se specializuje na úvěrové trhy a trhy s nemovitostmi, má být převzata americkou soukromou investiční společností TPG za celkovou částku 2,7 miliardy USD. Koupě bude zahrnovat platbu v hotovosti ve výši 970 milionů USD a až 62,5 milionu kmenových akcií. Součástí transakce je také „earnout“ na základě budoucích finančních výsledků společnosti Angelo Gordon v hodnotě až 400 milionů USD.

EXF6AP lo

Společnost Angelo Gordon byla založena v roce 1988 a působí ve 12 kancelářích v USA, Evropě a Asii a zaměstnává více než 650 pracovníků. Její úvěrová platforma v hodnotě 73 miliard USD poskytuje diverzifikované a škálovatelné služby v oblasti úvěrového investování, zahrnující podnikové, přímé a strukturované úvěry. Stejně jako TPG dosáhla společnost Angelo Gordon pozoruhodného a trvalého růstu, přičemž její spravovaná aktiva se za posledních pět let zdvojnásobila.

TPG je globální společnost pro správu alternativních aktiv, která byla založena v San Francisku v roce 1992. Firma investuje po celém světě a spravuje aktiva v hodnotě 135 miliard USD. TPG vstoupila na burzu na začátku roku 2022 v rámci své růstové strategie, která měla zahrnovat akvizici správce úvěrových investic.

K 31. prosinci 2022 spravovaly společnosti TPG a Angelo Gordon dohromady aktiva ve výši přibližně 208 miliard USD. Po dokončení transakce bude TPG spravovat aktiva v oblasti soukromého kapitálu, úvěrů, nemovitostí a tržních řešení, zatímco Angelo Gordon se stane novou investiční platformou v rámci TPG.