16.3.2023

Jet Investment expanduje do Polska

Společnost Jet Investment otevírá ve Varšavě novou pobočku Jet Investment Poland, v jejímž čele stojí zkušený polský manažer soukromého kapitálu Marek Chłopek. Cílem společnosti je do tří let získat až osm polských firem za celkovou částku přesahující 100 milionů EUR. Kromě toho má Jet Investment v plánu založit v příštím roce další pobočku v Německu.

shutterstock 334223177 lo

Dříve Jet Investment vlastnila v Polsku mimo jiné výrobce železničních tratí Kuźnia Ostrów Wielkopolski. V loňském roce společnost koupila také strojírenský podnik Rockfin a několik průmyslových nemovitostí v Gdaňsku. Marek Chłopek, který v minulosti spoluzaložil a dvě desetiletí vedl kapitálovou skupinu Penton Partners, povede tým šesti až sedmi členů odpovědných za vyhledávání potenciálních investičních příležitostí a dohled nad jejich správou.

Společnost Jet Investments byla založena v roce 1997 a zaměřuje se především na investice do malých a středních průmyslových podniků ve středoevropském regionu, kterým poskytuje finanční a strategickou pomoc na podporu růstu. Její specializací jsou investice do růstu, odkupu a restrukturalizace. Za dobu své existence spolupracovala s 36 společnostmi v České republice a na Slovensku.

Po otevření polské pobočky hodlá Jet Investment v příštím roce vytvořit další pobočku v Německu. Investiční tým v této nové pobočce bude zodpovědný za vyhledávání akvizičních příležitostí a rozšiřování poradenství v oblasti řízení společností v Německu a Rakousku. Další investice ve střední Evropě budou realizovány skrze nový Fond Jet 3 s přislíbeným kapitálem ve výši 130 milionů EUR.