30.1.2023

Společnost EPH vstoupila na nizozemský trh

Prostřednictvím své dceřiné společnosti EP Netherlands vstoupila na trh v Nizozemsku společnost EPH Daniela Křetínského. EPH koupila plynové elektrárny Sloe a Rijnmond, které představují 7,5% podíl na nizozemské energetické kapacitě. Hodnota transakce nebyla uvedena.

shutterstock 148084124 - Copy lo

Plynová elektrárna Sloe má od společností ZEH a EDF instalovaný výkon 870 MW. Součástí portfolia je také elektrárna Rijnmond s výkonem 800 MW. EP Netherlands mimo jiné získala společnost PZEM Energy Company, která provozuje 55 km dlouhý plynovod ZBL zásobující elektrárnu Sloe. EPH má instalovaný výkon 1 670 MW, což z ní činí významného hráče na nizozemském trhu s elektřinou s podílem 7,5 % na celkové konvenční kapacitě.

EPH holding je v současné době jednou z 10 největších evropských energetických společností, zaměstnává více než 24 tisíc lidí, a dělí se na dvě divize: EP Infrastructure (regulovaná aktiva - plynovody, sítě, zásobníky, tepelné elektrárny) a EP Power Europe (výroba elektřiny). Elektrárny skupiny EPH mají celkový instalovaný výkon 14 000 MW a působí na 9 evropských trzích: Německo, Slovensko, Itálie, Švýcarsko, Velká Británie, Irsko, Česká republika, Francie a Nizozemsko.

EPH uvedla, že cílem akvizic je upevnit dlouhodobou přítomnost energetické skupiny na nizozemském trhu.