11.7.2023

Generali získává kontrolní podíl ve společnosti Conning

Díky této akvizici se Generali stane jedním z největších správců aktiv v Evropě a výrazně zvýší svůj celkový objem spravovaných aktiv (AUM) na 845 miliard USD. Transakce v současné době prochází standardním procesem regulatorního přezkumu a její dokončení se očekává v první polovině roku 2024.

EXF6AP lo (1)

Společnost Conning, která byla založena před 110 lety v Connecticutu, zaznamenala pozoruhodný růst aktiv pod správou (AUM), která se za necelých deset let zvýšila z 85 miliard USD na 157 miliard USD. Očekává se, že většina z přibližně 500 zaměstnanců, zůstane přechodem pod Generali nedotčena. Conning od roku 2015 působí pod hlavičkou Cathay Financial Holding, finanční holdingové společnosti na Tchaj-wanu. Ta se na konci roku 2022 pyšnila úctyhodnými aktivy v celkové výši 392,8 miliardy USD. V roce 2015 uskutečnila do společnosti Conning strategickou investici ve výši 240 milionů USD.

Generali nebude povinna provést žádnou počáteční platbu v hotovosti. Místo toho společnost Cathay Life získá 16,75% podíl ve společnosti Generali Investments Holding, která zahrnuje většinu činností společnosti Generali v oblasti správy aktiv. Kromě toho se společnosti Generali a Cathay Life v rámci této dohody dohodly na vytvoření dlouhodobého partnerství trvajícího nejméně 10 let.

Generali usiluje o zvýšení své ziskovosti upřednostněním lukrativnějších aktiv a rozšířením své přítomnosti v oblasti správy aktiv, havarijního pojištění a pojištění majetku. V souladu s touto strategií společnost nedávno dosáhla dohody o koupi souboru evropských podniků od americké pojišťovny Liberty Mutual Holding za celkovou částku 2,3 miliardy EUR.