9.6.2023

Brookfield Asset Management kupuje společnost Network International

Kanadská společnost Brookfield Asset Management dnes uzavřela dohodu o převzetí poskytovatele platebních služeb Network International v hodnotě 2,76 miliardy USD.

shutterstock 1894395892 lo

Společnost Network International byla založena v roce 1994 a je významným hráčem v oblasti platebního styku. Společnost má 1 750 zaměstnanců a obsluhuje více než 150 000 obchodníků a 200 finančních institucí na Středním východě a v Africe. Působivé je, že Network International v roce 2021 zpracovala téměř 1 miliardu transakcí a zprostředkovala svým klientům platby v hodnotě přes 42 miliard USD. Společnost, která má ve Spojených arabských emirátech a Jordánsku více než 50% podíl na trhu, působí prostřednictvím dvou divizí: segmentu služeb pro obchodníky, který nabízí platební brány pro online obchodníky, a divize outsourcovaných platebních služeb, kde většina příjmů pochází ze zpracování dat. Důvěru společnosti Network International, která v dubnu 2019 vstoupila na londýnskou burzu cenných papírů s počáteční nabídkovou cenou 435 pencí za akcii, projevili významní investoři, například Capital Research a Mastercard UK.

Se spravovanými aktivy ve výši více než 825 miliard USD se společnost Brookfield etablovala jako významný hráč na finančním trhu. Od roku 1997 společnost aktivně investuje na Blízkém východě, kde získala významná aktiva, jako je podíl v plynovodu společnosti Abu Dhabi National Oil Company. V loňském roce získala divize společnosti Brookfield kontrolu nad Magnati, platební jednotkou First Abu Dhabi Bank PJSC, v transakci v hodnotě 1,15 miliardy USD, která nabízí potenciální synergie s nejnovější akvizicí.

Nabídka 400 pencí za akcii představuje výraznou prémii ve výši přibližně 64 % oproti závěrečné ceně akcií společnosti Network International ze dne 12. dubna před podáním nabídky.