4.7.2023

Visa získává brazilského poskytovatele plateb Pismo

Společnost Visa se dohodla na akvizici brazilské fintech společnosti Pismo, která je známá svými cloudovými platebními a bankovními platformami. Cena akvizice činí 1 miliardu USD.

shutterstock 1279695874 lo (2)

Společnost Pismo, která byla založena v roce 2016 a sídlí v São Paulu, si v tichosti vybudovala impozantní klientelu, která zahrnuje renomovaná jména jako Citi, Itaú (jedna z největších brazilských bank), Revolut, N26, Nubank a Cora. Tento fintechový startup si získal značnou popularitu, ročně zpracuje transakce v objemu téměř 40 miliard USD a vyřídí téměř 50 miliard volání API. Díky své robustní infrastruktuře obsluhuje Pismo více než 80 milionů účtů a vydalo více než 40 milionů karet. Pismo rozšířila své aktivity do několika zemí Latinské Ameriky, včetně Mexika a Chile. Působí také ve Spojených státech a v Evropě. Kromě toho se tento startup může pochlubit rostoucí zákaznickou základnou v Indii, jihovýchodní Asii a Austrálii. V roce 2021 společnost Pismo úspěšně získala 108 milionů USD v rámci kola financování série B od investorů jako jsou SoftBank Group, Amazon a Accel.

Akvizice společnosti Pismo umožňuje firmě Visa rozšířit svou globální nabídku o služby bankovního zpracování a vydávání karet, včetně debetních, předplacených, kreditních a komerčních, pro své zákazníky po celém světě prostřednictvím cloudových rozhraní API. Robustní infrastruktura poskytovaná společností Pismo rovněž usnadní zákazníkům společnosti Visa bezproblémové připojení k nově vznikajícím platebním schématům, jako je brazilský systém PIX. Akvizice společnosti Pismo přichází zhruba 15 měsíců poté, co Visa dokončila dohodu o koupi švédské platformy otevřeného bankovnictví Tink za 2,15 miliardy USD.

Podle databáze Crunchbase je akvizice společnosti Pismo součástí širšího trendu M&A v oblasti fintech a plateb, kdy od začátku kalendářního roku došlo k téměř 150 takovým transakcím, a to navzdory současnému náročnému prostředí pro získávání finančních prostředků. Podle Crunchbase se tato akvizice řadí na šesté místo mezi největšími akvizicemi letošního roku. Těsně následuje akvizici společnosti Mint Mobile firmou T-Mobile, která se s prodejní cenou 1,35 miliardy USD umístila na pátém místě.