24.1.2024

Française des Jeux získá sázkovou skupinu Kindred

Sázková skupina Kindred bude převzata společností La Française des Jeux za přibližně 2,7 miliardy EUR, čímž se vytvoří jeden z největších evropských subjektů v oblasti online hazardních her. Akcionářům bude nabídnuto 130 švédských korun za akcii, což představuje 24% prémii oproti ceně akcií před oznámením.

58b613ce6e13a30b0026527a BW lo

La Française des Jeux, obecně známá jako FDJ, se sídlem ve Francii, v současné době vlastní výhradní práva na provozování loterie a offline sportovního sázení v zemi. Kromě toho poskytuje online sportovní sázky a hazardní hry. Společnost FDJ, kótovaná na pařížské burze, vykázala v pololetí 6% nárůst zisku, který dosáhl téměř 1,3 miliardy EUR, a to především díky loterijní činnosti. Akvizicí společnosti Kindred získá FDJ přístup k zákaznické základně 30 milionů uživatelů zapojených do online sportovního sázení, kasin a hazardních her. Předpokládá se, že kombinované roční příjmy obou subjektů z hazardních her dosáhnou přibližně 8 miliard EUR.

Společnost Kindred, založená v roce 1997, zastřešuje devět značek hazardních her, včetně platformy Unibet, která nabízí sportovní sázení, kasinové aktivity, poker a bingo ve více než 100 zemích. Akvizice uzavírá zdlouhavý proces prodeje společnosti Kindred, který byl zahájen v dubnu loňského roku. K rozhodnutí o prodeji vedl výrazný pokles předpokládaných celoročních tržeb a zisků na rok 2022, který byl způsoben především odchodem z Nizozemska, jednoho z jejích hlavních trhů.