12.10.2022

Výhledy odvětví finančních služeb pro rok 2023

Cesta ke světlejší budoucnosti je jen zřídka lineární nebo snadná k nalezení. Během posledních dvou let prokázalo odvětví finančních služeb svou schopnost úspěšně se vypořádat s bezprecedentními úrovněmi nejistoty. Od nemovitostí přes pojišťovnictví až po správu investic až po bankovnictví a kapitálové trhy, organizace poskytující finanční služby po celém světě čelily pandemii s pozoruhodnou odolností a přizpůsobivostí, což pomáhalo lidem, organizacím a vládám postavit se na nohy.

2023 Financial services outlook - image

Ale stále je to stoupání nahoru. Nyní čelíme souběhu krátkodobých geopolitických a ekonomických výzev – válka na Ukrajině, inflace, narušení dodavatelského řetězce a možnost regionální nebo globální recese – rok 2023 také slibuje, že bude rokem, ve kterém se stane více regulací a požadavků na transparentnost. reality tržiště. Jak se mohou lídři finančních služeb orientovat na cestě vpřed? Mohou uplatnit lekce, které se naučili od roku 2020, k řešení výzev a hledání příležitostí: opřít se o chytrou strategii a provádění a zaměřit se na talent, technologii, rizika, regulaci a účel. Zatímco některé organizace si mohou zvolit cestu snižování nákladů, jiné budou směřovat k chytřejšímu provádění, hledání způsobů, jak lze technologii nasadit za účelem přidání hodnoty a vytvoření vynikajících zákaznických zkušeností. Zatímco některé firmy mohou reagovat na požadavky ESG defenzivně a zaměřovat se pouze na to, co je požadováno, jiné vystupují a vedou a najdou příležitosti k investicím do lidí a planety. Rok 2023 by mohl být rokem, kdy se plně projeví „nový normál“. Budou zde příležitosti, které pomohou definovat budoucnost, ve které jsou zisky a účel neoddělitelně spojeny. Lídři finančních služeb mohou být připraveni posunout odvětví vpřed.

Soubory ke stažení

 • download preview

  Výhled pojišťovnictví na rok 2023

  Globální pojišťovnictví na křižovatce formování dlouhodobého úspěchu

 • download preview

  Výhled na řízení investic na rok 2023

  Globální odvětví řízení investic se snaží řídit úspěch v pozitivním cyklu

 • download preview

  Výhled komerčních nemovitostí na rok 2023

  Globální průmysl CRE čelí nejistotě.Lídři se mohou orientovat v budoucnosti nemovitostí v roce 2023 a dále tím, že se zaměří na strategické provádění, talent a inovace.

 • download preview

  Výhled bankovních a kapitálových trhů na rok 2023

  Zdá se, že se blíží nový globální ekonomický řád.Banky na celém světě mohou naplánovat cestu přes současnou mlhu nejistoty k přemístění pro světlejší budoucnost.