6.2.2024

Sev.en Global Investments koupila britský InterGen

Sev.en Global Investments, součást Tykačovy skupiny Sev.en, koupila britskou společnost InterGen, která vlastní čtyři velké elektrárny na zemní plyn o celkovém výkonu 2 800 megawattů a zásobuje více než milion domácností.

shutterstock 148084124 - Copy lo (2)

Sev.en Global Investments a Creditas obchodovaly se stejnými elektrárnami již před rokem. Creditas v té době získala stoprocentní podíl v britské divizi energetické skupiny InterGen, kterou společně vlastnili Sev.en Global Investments a její čínští partneři. Mezi aktiva skupiny InterGen patří plynové elektrárny Coryton, Spalding, Rocksavage a Spalding Energy Expansion, což z ní činí jednoho z největších nezávislých výrobců elektřiny ve Spojeném království, který se na výrobě elektřiny v zemi podílí přibližně pěti procenty.

Skupina Creditas se zaměřuje na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích a na další finanční služby, energetiku a nemovitosti. Jejich cílem je hledat na trhu nové příležitosti, využívat je a rozvíjet jejich potenciál. V energetice Creditas působí od roku 2013 a její energetická divize UCED je čtvrtým největším distributorem energií v České republice. V čele společnosti stojí její zakladatel a majoritní akcionář Pavel Hubáček.

Sev.en Global Investments, součást Tykačovy skupiny Sev.en, se dlouhodobě strategicky zaměřuje na energetický a těžební sektor. Skupina působí na třech kontinentech: Evropa, Austrálie a Severní Amerika. V Austrálii jejich diverzifikované investiční portfolio zahrnuje elektrárnu Vales Point, uhelný důl Chain Valley Colliery a výrobce hnojiva potaše SO4. Ve Spojených státech skupina vlastní společnost Blackhawk Mining, která se specializuje na těžbu metalurgického uhlí, a společnost Golden Eagle Land Company, která vlastní těžební práva na více než dvě miliardy tun uhelných zásob.