27.1.2023

Slovenská společnost Photoneo Brightpick Group získala další finance na rozšíření své přítomnosti v USA

Photoneo Brightpick Group, mateřská společnost firem Photoneo (poskytovatel softwaru) a Brightpick (poskytovatel řešení pro automatizaci skladů v elektronickém obchodě), oznámila dokončení investičního kola B v hodnotě 40 milionů USD. Toto kolo vedla společnost Taiwania Capital, IPM Group a Alpha Intelligence Capital.

shutterstock 1714734415 lo

Společnost Brightpick Group, kterou v Bratislavě založili Branislav Pulis, Jan Žižka, Michal Malý a Tomáš Kováčovský, je přední společností v oblasti robotiky a umělé inteligence s více než 300 zaměstnanci a 5000 technologickými instalacemi v USA, Evropě a Asii. Mezi její zákazníky patří přední společnosti, jako jsou General Motors, Volkswagen a KUKA.

USA v současné době představují 25 % příjmů společnosti Photoneo Brightpick Group. Nedávné financování bude využito především na podporu implementace řešení automatizace skladů společnosti Brightpick v USA. Společnost Brightpick aktivně zavádí své řešení pro automatizaci skladů v Evropě, včetně skupiny Rohlik Group.

Automatizace skladu je proces nahrazení opakujících se úkolů automatizovanými systémy. Cílem je odstranit pracné a časově náročné povinnosti. Automatizace může zlepšit klíčové ukazatele výkonnosti a mít okamžitý dopad na zákaznické služby, včetně zlepšení přesnosti, kvality a rychlosti vyřízení objednávky. Tato transformace přichází rychleji, než si možná myslíte. Podle průzkumu ve výroční zprávě společnosti MHI o odvětví pro rok 2022 totiž v současné době zavedlo automatizaci do svých procesů pouze 28 % předních společností dodavatelského řetězce, ale očekává se, že do roku 2027 toto číslo dosáhne 79 %.

Nové technologie, jako jsou například robotické „put walls“, mohou zvýšit efektivitu práce a urychlit zpracování objednávek. Tyto systémy zvyšují konsolidaci objednávek, produktivitu vychystávání a přesnost. S jejich pomocí mohou pracovníci třídit objednávky až třikrát rychleji než při manuálních procesech. Tím se nejen zvyšuje efektivita třídění, ale také efektivita vychystávání, protože systém může zpracovávat více objednávek současně, což vede k více než 30% zvýšení produktivity vychystávání. Společnosti mohou také využít digitalizaci a umělé inteligenci pro lepší správu inventáře a mnoho dalších technologií.

S rostoucí náročností logistiky se podniky obracejí na automatizovaná řešení pro správu a manipulaci se zbožím ve svých skladech. To zahrnuje začlenění skladovacích a interních dopravních systémů využívajících technologie, jako je strojové učení a průmyslový internet věcí (IIoT), do nových logistických center.