3.5.2022

Společnost Verizon Media získá společnost Apollo Funds

Očekává se, že transakce urychlí růst lídra v oblasti internetu a digitálních médií. Verizon si ponechá menšinový podíl v nové společnosti známé jako Yahoo.

Article image - Verizon Media to be acquired by Apollo Funds

NEW YORK 3. května 2021 – Verizon (NYSE: VZ) a Apollo Global Management, Inc. (NYSE: APO) (společně se svými konsolidovanými dceřinými společnostmi „Apollo“) dnes oznámily, že fondy spravované přidruženými společnostmi Apollo („Apollo Funds“ “) uzavřela dohodu o akvizici společnosti Verizon Media za 5 miliard dolarů. Verizon si ponechá 10% podíl ve společnosti, která bude na konci transakce známá jako Yahoo a bude nadále vedena generálním ředitelem Guru Gowrappanem.

Jedna z předních světových technologických a mediálních společností, Verizon Media, se skládá z ikonických značek, jako jsou Yahoo a AOL, a také z předních společností v oblasti reklamních technologií a mediálních platforem. Firemní vyčlenění umožní společnosti Verizon Media agresivně sledovat oblasti růstu a bude přínosem pro její zaměstnance, inzerenty, vydavatelské partnery a téměř 900 milionů aktivních uživatelů měsíčně po celém světě. „Jsme nadšeni, že můžeme spojit síly s Apollem,“ řekl Guru Gowrappan, generální ředitel společnosti Verizon Media. „Poslední dvě čtvrtletí dvouciferného růstu prokázaly naši schopnost transformovat náš mediální ekosystém. Díky odborným znalostem a strategickým znalostem společnosti Apollo v tomto odvětví bude mít Yahoo dobrou pozici, aby využila tržní příležitosti, zkušenosti s médii a transakcemi a pokračovala v rozšiřování naší plnohodnotné digitální reklamní platformy. Tento přechod pomůže urychlit náš růst pro dlouhodobý úspěch společnosti.“

„Jsme nadšeni, že můžeme pomoci odemknout obrovský potenciál Yahoo a jeho jedinečné kolekce značek,“ řekl Reed Rayman, Private Equity Partner společnosti Apollo. „Máme obrovský respekt a obdiv za skvělou práci a pokrok, kterého celá organizace za posledních několik let dosáhla, a těšíme se na spolupráci s Guru, jeho talentovaným týmem a našimi partnery ve Verizonu, abychom urychlili růst Yahoo v příštím roce. kapitola."

„Velmi věříme v růstové vyhlídky Yahoo a makroekonomické faktory, které pohánějí růst v oblasti digitálních médií, reklamních technologií a spotřebitelských internetových platforem,“ řekl David Sambur, Senior Partner a Co-Head of Private Equity ve společnosti Apollo. „Apollo má za sebou dlouhou historii investic do technologických a mediálních společností a těšíme se, že z těchto zkušeností budeme moci Yahoo dále prosperovat.“

„Společnost Verizon Media odvedla za posledních dva a půl roku neuvěřitelnou práci v obratu podnikání a potenciál růstu je obrovský,“ řekl Hans Vestberg, generální ředitel společnosti Verizon. „Další iterace vyžaduje plné investice a správné zdroje. Během procesu strategického přezkumu Apollo dodalo nejsilnější vizi a strategii pro další fázi Verizon Media. Plně věřím, že Yahoo odstartuje ve svém novém domově.“

Verizon Media vykázala v posledních dvou čtvrtletích silný, diverzifikovaný meziroční růst tržeb, tažený inovativními nabídkami reklam, spotřebitelským elektronickým obchodem, předplatným, sázením a strategickými partnerstvími. Yahoo, jedna z nejlépe uznávaných značek digitálních médií na světě a čtvrtá nejnavštěvovanější internetová nemovitost na světě, se nadále vyvíjí jako klíčová destinace pro finance a zprávy mezi Gen Z. Naposledy to bylo označeno tím, že Yahoo News se staly nejrychleji rostoucími zprávami. organizace na TikTok. Podle podmínek smlouvy Verizon obdrží 4,25 miliardy dolarů v hotovosti, přednostní úroky 750 milionů dolarů a ponechá si 10% podíl ve Verizon Media. Transakce zahrnuje aktiva společnosti Verizon Media, včetně jejích značek a podniků. Transakce podléhá splnění určitých podmínek uzavření a očekává se, že bude uzavřena v druhé polovině roku 2021.

Goldman Sachs sloužil jako hlavní finanční poradce společnosti Verizon v transakci. Evercore také sloužil jako finanční poradce společnosti Verizon. Kirkland & Ellis LLP a Freshfields Bruckhaus Deringer LLP slouží jako právní poradci společnosti Verizon.

LionTree sloužil jako hlavní finanční poradce a bude investovat vedle Apollo Funds, čímž přenese své globální strategické vztahy do Yahoo, protože společnost pokračuje ve zrychlování růstu a uskutečňuje strategické investice v klíčových vertikálách a produktových oblastech.

RBC Capital Markets také sloužila jako finanční poradce pro Apollo Funds v souvislosti s transakcí spolu s Barclays, BMO Capital Markets Corp., Deutsche Bank a Mizuho Securities USA LLC; všichni také zajišťují financování transakce. Mizuho Securities USA LLC také sloužila jako hlavní strukturující poradce pro Apollo Funds. Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP slouží jako právní poradce Apollo Funds.