8.2.2022

Rossum získal rekordních 100 milionů dolarů Series A od General Catalyst, aby znovu objevil komunikaci dokumentů B2B

Londýn a Praha, středa 20. října 2021: Rossum, společnost zabývající se umělou inteligencí, která znovu vynalézá způsob, jakým si podniky posílají dokumenty mezi sebou, získala 100 milionů dolarů od jednoho z nejznámějších amerických fondů, General Catalyst v tom, co je největší ve východní Evropě. ever Series A. Předchozí investoři, včetně LocalGlobe, Seedcamp, Miton a Elad Gil, se účastní, protože Rossum se snaží využít rostoucí firemní poptávku po automatizaci obchodních procesů.

Article image - Rossum raises record $100 million Series A from General Catalyst to reinvent B2B document communication

Společnost Rossum, která si rychle zajistila vedoucí postavení na trhu v oblasti technologie AI pro dokumenty a stala se oblíbeným softwarem pro mnoho největších evropských společností, vytváří univerzální bránu pro dokumenty navrženou tak, aby pomohla korporátnímu světu pohybovat se rychleji a dokončit transakce během minut, nikoli týdnů. Zakladatelé společnosti Rossum, tři doktorandi, kteří opustili univerzitu, aby mohli začít podnikat, automatizují celý zásobník obchodní komunikace s cílem učinit byrokratickou, nákladnou a časově náročnou komunikaci dokumentů bezproblémovou a bez papírů.

Rossum zaznamenal za posledních 12 měsíců pětinásobný meziroční růst, protože zavedené podniky a začínající podniky si uvědomily, jaký dopad může mít robotická automatizace procesů na jejich produktivitu a zdroje. Vize společnosti, aby byla komunikace dokumentů B2B navždy bezproblémová, silně rezonovala ve velkých i malých firmách, které používají platformu B2B založenou na umělé inteligenci k bezproblémové výměně a zpracování nejrůznějších dokumentů, aniž by museli předělávat stávající infrastrukturu e-mailů a dokumentů PDF.