22.7.2024

Přehled nejnovějších příspěvků

10334062

Růst cen nových bytů v Praze zrychluje, vyplývá z Deloitte Develop Indexu

Průměrná nabídková cena nových bytů v Praze dál stoupá. Vzrostla o 0,9 % ze 153 100 Kč za metr čtvereční na konci loňského roku na 154 500 korun v prvních třech měsících tohoto roku. V nabídce se objevilo celkem 18 nových developerských projektů s objemem 667 bytových jednotek. Vyplývá to z nejnovějších dat Deloitte Develop Indexu, který nově každé tři měsíce mapuje vývoj na pražském developerském trhu.

Více zde

EssilorLuxottica získá značku Supreme

Firma EssilorLuxottica se dohodla na převzetí streetwearové značky Supreme od společnosti VF Corporation za 1,5 miliardy USD v hotovosti. Tato akvizice rozšíří portfolio společnosti EssilorLuxottica, které již zahrnuje značky Ray-Ban a Oakley.

Více zde

Konsorcium vedené společností Bain Capital kupuje firmu Envestnet

Bain Capital spolu s dalšími investory kupuje společnost Envestnet za 4,5 miliardy USD a rozšiřuje tak své portfolio o poskytovatele finančního softwaru, který poskytuje služby 16 z 20 největších amerických bank. Na transakci se podílí skupina investorů včetně firem Reverence Capital, BlackRock, Fidelity Investments, Franklin Templeton a State Street Global Advisors.

Více zde

CPIPG prodala 49% podíl v CPI PIF společnosti Sona Asset Management za 250 milionů EUR

Britská společnost Sona Asset Management získala 49% menšinový podíl v polském portfoliu nemovitostí společnosti CPI Property Group (CPIPG) za 250 milionů EUR.

Více zde