6.2.2024

Přehled nejnovějších příspěvků

1401347999 lo (2)

Deloitte TMT Highlights 2024

Nejpoužívanějším zařízením v Česku zůstává dál smartphone. Chytré hodinky i chytrou televizi navíc Češi a Češky používají častěji než laptop. Méně než jedno procento lidí pak denně využívá VR brýle a povědomí o metaverse zůstává dál nízké, vyplývá z našeho nového průzkumu.

Více zde

Oriens kupuje maloobchodní síť Hruška

Oriens v rámci své strategické expanze kupuje maloobchodní řetězec Hruška. Maďarský průmyslový holding převezme kontrolu nad ostravským řetězcem, který provozuje prodejny především na Moravě, ve Slezsku a ve východních Čechách. Transakci musí posoudit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Více zde

Sev.en Global Investments koupila britský InterGen

Sev.en Global Investments, součást Tykačovy skupiny Sev.en, koupila britskou společnost InterGen, která vlastní čtyři velké elektrárny na zemní plyn o celkovém výkonu 2 800 megawattů a zásobuje více než milion domácností.

Více zde

Vyhledávač Yandex prodá svou ruskou divizi

Společnost Yandex NV dosáhla dohody o prodeji svých ruských aktivit, včetně nejpoužívanějšího vyhledávače v zemi, za částku přibližně 5,2 miliardy USD. Tato dohoda představuje největší exit z Ruska podle hodnoty od začátku invaze na Ukrajinu.

Více zde

Společnost China Evergrande Group obdržela od hongkongského soudu příkaz k likvidaci

Příkaz k likvidaci přichází více než dva roky po oficiální platební neschopnosti společnosti, což pro čínské developery vyvolalo krizi, která nadále brzdí druhou největší ekonomiku světa.

Více zde

Vafo Group převzal výrobce krmiv Dagsmark Petfood

Skupina Vafo, v jejímž čele stojí český miliardář Pavel Bouška, úspěšně koupila finského výrobce krmiv Dagsmark Petfood. Tímto strategickým krokem se skupina Vafo stala vedoucím hráčem na trhu krmiv pro domácí zvířata v severských zemích.

Více zde