11.9.2023

Přehled nejnovějších příspěvků

1401347999 lo (2)

Spotřebitelé při svých nákupech stále častěji platí za uhlíkové offsety

Uhlíkové kompenzace budou stále častěji součástí nákupních rozhodnutí mnoha spotřebitelů. Deloitte předpovídá, že nákupy uhlíkových offsetů ze strany spotřebitelů se stanou běžnou záležitostí a do roku 2030 se v rozvinutých ekonomikách rozrostou na trh v hodnotě téměř 100 miliard USD.

Více zde

Společnost Enbridge koupí divizi distribuce zemního plynu společnosti Dominion Energy

Enbridge, kanadský provozovatel plynovodů, se chystá převzít od společnosti Dominion Energy tři energetické společnosti v rámci transakce v hodnotě 14 miliard USD. Tímto krokem vznikne největší dodavatel zemního plynu v Severní Americe a společnost Enbridge fakticky zdvojnásobí své aktivity v oblasti distribuce plynu. Společnost Enbridge se zavázala zaplatit 9,4 miliardy USD v hotovosti a převzít dluh ve výši 4,6 miliardy USD.

Více zde

PIF kupuje metalurgickou divizi výrobce chemikálií Sabic

Saúdský veřejný investiční fond (PIF) převezme metalurgickou divizi výrobce chemikálií Sabic. Tato akvizice zahrnuje koupi společnosti Saudi Iron and Steel Company (Hadeed), která je stoprocentní dceřinou společností Sabicu, za zhruba 3,3 miliardy USD.

Více zde

Petr Paukner kupuje podíl v Sokolovské uhelné

Petr Paukner získal zhruba 10% podíl ve společnosti Sokolovská uhelná a SUAS Group. Přesná cena transakce zůstává nezveřejněna, ale její hodnota se odhaduje na vyšší stovky milionů korun.

Více zde

CVC koupí nizozemskou společnost DIF Capital Partners za 1 miliardu eur

Společnost CVC Capital Partners rozšiřuje svou přítomnost v odvětví infrastruktury prostřednictvím dohody se společností DIF Capital Partners. Cílem tohoto kroku je diverzifikace portfolia v rámci příprav na potenciální vstup na burzu.

Více zde

Orora se chystá převzít společnost Saverglass

Australská balicí společnost Orora získá od PE společnosti Carlyle Group prestižního francouzského výrobce skleněných lahví Saverglass v hodnotě přibližně 1,4 miliardy USD. Očekává se, že tento strategický krok zvýší tržby výrobce kótovaného na burze ASX o téměř 30 %.

Více zde