31.1.2024

Oriens kupuje maloobchodní síť Hruška

Oriens v rámci své strategické expanze kupuje maloobchodní řetězec Hruška. Maďarský průmyslový holding převezme kontrolu nad ostravským řetězcem, který provozuje prodejny především na Moravě, ve Slezsku a ve východních Čechách. Transakci musí posoudit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

couple-shopping-food

Podle poslední výroční zprávy dosáhla Hruška v roce 2022 tržeb ve výši 7,78 miliardy CZK, což představuje meziroční pokles o 374,2 milionu CZK. Čistý zisk za stejné období činil 156,5 milionu CZK. V roce 2022 společnost spravovala 434 vlastních prodejen a zaměstnávala přes 3 000 osob.

Maďarský průmyslový holding Oriens se v posledních měsících aktivně angažuje na českém trhu a podniká významné investice. V České republice Oriens vlastní společnost Moravia Containers, specializující se na výrobu modulárních staveb a kontejnerů. V minulém roce provedl nákup obchodníka s hutním materiálem Steelmart z Huštěnovic v Uherském Hradišti, dodavatele komponentů a specializovaných dílů pro energetiku, ropný a plynárenský průmysl a dopravu Sanborn z Velkého Meziříčí, a rovněž získal podíl ve firmě Gastro-menu Express z Třince ve Frýdecko-Místeckém regionu. Krom toho v červenci minulého roku ÚOHS oznámil, že Oriens může koupit v Česku další potravinářský řetězec Pramen CZ.