21.4.2023

Google plánuje zavést generativní umělou inteligenci do svého reklamního byznysu

Podle interní prezentace pro reklamní klienty, kterou získal list Financial Times, hodlá společnost Google využít sílu umělé inteligence k vytváření reklamy na míru s využitím obsahu dodaného lidskými marketéry. Tato nová technologie má potenciál zvýšit míru konverze a optimalizovat marketingové strategie, čímž by podnikům poskytla konkurenční výhodu v dynamickém prostředí digitální reklamy.

Collaboration lo

Google věří, že generativní umělá inteligence má potenciál přinést novou oblast kreativity v reklamě. Zatímco Google již ve svém reklamním byznysu využívá umělou inteligenci k vytváření základních marketingových pobídek zaměřených na podporu prodeje, integrace nejnovější generativní umělé inteligence, která pohání i jeho chatbota Bard, mu umožní vytvářet sofistikovanější kampaně, které se budou velmi podobat těm vytvářeným marketingovými agenturami. Tyto kampaně mohou obsahovat kombinaci obrázků, videa a textu.

Google se snaží dohnat ChatGPT a v únoru vydal vlastního chatbota nazvaného Bard, který na rozdíl od jeho konkurenta čerpá informace přímo z internetu. ChatGPT by mohla narušit způsob, jakým spotřebitelé vyhledávají informace, a podle analytiků UBS měla v lednu (pouhé dva měsíce po spuštění) 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně, což z ní činí nejrychleji rostoucí spotřebitelskou aplikaci v historii. Velké jazykové modely jako LaMDA a GPT-3.5 (který pohání ChatGPT) však mají nedostatky. Protože se chatboti učí své dovednosti analýzou obrovského množství textů zveřejněných na internetu, nedokážou rozlišovat mezi fakty a fikcí.

Chatboti představují obrovskou změnu ve způsobu vytváření, používání a provozování počítačového softwaru. Mimo jiné Jsou připraveni přetvořit internetové vyhledávače, jako je Google Search a Microsoft Bing, mluvící digitální asistenty, jako jsou Alexa a Siri, a e-mailové programy, jako jsou Gmail a Outlook.