2.3.2022

Oslovení řidičů zdraví

Zapojení členů a pacientů, zaměstnanců a komunit nad rámec zdraví

Article Image - Wellbeing

Mezi základní příčiny rozdílných zdravotních výsledků patří rasismus a zaujatost, strukturální nedostatky v systému zdravotní péče a hluboké nespravedlnosti v rámci hnacích sil zdraví (DOH). Aby byla zajištěna rovnost ve zdraví, měly by se organizace dívat mimo tradiční systém zdravotní péče a řešit tyto sociální, ekonomické a environmentální faktory, které vedou ke zdravým nebo nezdravým výsledkům. Tento výzkum se zaměřuje na způsoby, jak mohou lídři zdravotní péče řešit nerovnosti v DOH u svých pacientů a členů, zaměstnanců a komunity a prostřednictvím vztahů v širším ekosystému. V roce 2017 provedlo Deloitte Center for Health Solutions průzkum u téměř 300 vedoucích pracovníků v oblasti zdravotnictví a zjistilo, že 80 % z nich uvedlo, že jsou odhodláni zavést a rozvíjet procesy systematického řešení sociálních potřeb v rámci klinické péče. Stejný průzkum však odhalil, že velká část aktivit byla ad hoc a mezery zůstaly v propojení iniciativ, které zlepšují výsledky v oblasti zdraví nebo snižují náklady. Tentokrát, když jsme znovu spustili průzkum s vedoucími zdravotnického systému, přidali jsme vedoucí zdravotních plánů.

Průzkum 2021 Drivers of Health, který provedlo 49 vedoucích zdravotních plánů a 251 vedoucích zdravotních systémů, odhalil následující poznatky o oblastech, ve kterých mohou vedoucí zdravotnických organizací ovlivnit DOH za účelem dosažení větší rovnosti ve zdraví:

Většina zdravotnických organizací stále své pacienty a členy více prověřuje, než aby je aktivně připojovala ke službám:

Jak jsme viděli v předchozím průzkumu, téměř v každé oblasti DOH vedoucí zdravotní péče říkají, že prověřují potřeby svých pacientů a členů. Mnohem méně z nich však uvádí, že jednají na základě zjištěných potřeb, například zaváděním interních programů nebo vytvářením formálních partnerství s komunitními organizacemi (CBO). Například, zatímco 80 % uvádí, že své pacienty a členy prověřuje, aby zjistili, zda by mohli potřebovat přístup k potravinovým bankám nebo poukázkám, pouze 35 % navázalo komunitní partnerství k řešení identifikovaných potřeb v této oblasti.

Mnoho z nich dostatečně nevyužívá partnerství s CBO:

Zatímco 69 % vedoucích zdravotnických plánů a 63 % vedoucích zdravotnických systémů tvrdí, že mají obecná partnerství s místními komunitními a/nebo náboženskými organizacemi, aby pomohli řešit DOH, méně než jedna třetina celkových respondentů uvádí, že využívají komunitní partnerství. k řešení konkrétních potřeb DOH u svých pacientů a členů nebo větší komunity.

Je potřeba více ekosystémových partnerů, aby se podpořilo úsilí DOH:

Méně než polovina vedoucích zdravotnických systémů (49 %) a vedoucích zdravotních plánů (45 %) uvedla, že se spojili s jinými zdravotnickými organizacemi, aby řešili potřeby DOH. O něco více než polovina vedoucích zdravotních plánů (55 %) a 44 % vedoucích zdravotních systémů uvádí, že spolupracují s dodavateli technologií, kteří poskytují řešení, jako jsou spolujízdy nebo prodejci digitální finanční gramotnosti.

Zdravotnické organizace věnují nejmenší pozornost potřebám DOH svých zaměstnanců:

Méně než polovina zdravotnických organizací prověřuje nebo poskytuje svým zaměstnancům programy týkající se ekonomického nebo environmentálního DOH (např. 41 % prověřuje své zaměstnance, aby zjistilo, zda jsou schopni platit své účty nebo zda mají stabilní bydlení oproti 78 % kteří říkají, že své pacienty vyšetřují). Vzdělávání je jedinou oblastí DOH, kde se zaměstnancům dostává více pozornosti než pacientům a členům a širší komunitě.

Růst péče založené na hodnotě vede k tomu, že do DOH investuje více zdravotnických systémů než před čtyřmi lety:

V roce 2017 20 % vedoucích zdravotnických systémů uvedlo, že modely nebo iniciativy založené na hodnotách, které zdůrazňují integraci DOH do zdravotní péče, je přivedou ke zvýšení investic jejich organizace do této oblasti. Do roku 2021 se tento počet zvýšil na 58 % vedoucích pracovníků ve zdravotnictví. Většina respondentů průzkumu souhlasí s tím, že zlepšení zdravotních výsledků je hlavním cílem jejich strategie DOH (90 % vedoucích zdravotních plánů, 74 % vedoucích zdravotních systémů). Zdravotnické organizace a jejich lídři, kteří chtějí ovlivnit DOH svých pacientů a členů, komunity a zaměstnanců, by nyní měli zavést dobře definované strategie DOH. Vedoucí by měli zvážit:

  • Vytváření odpovědnosti a řízení pro iniciativy DOH
  • Měření a hodnocení programů a iniciativ
  • Začlenění přístupů DOH do klinické péče
  • Zajištění potřeb jejich vlastních zaměstnanců
  • Posílení vztahů s CBO
  • Hledání nových partnerů pro ekosystém