4.11.2021

Allegro získá Mall Group a.s., přední platformu elektronického obchodování ve střední a východní Evropě

Varšava, 4. listopadu 2021 – Allegro, nejoblíbenější nákupní platforma v Polsku a jeden z deseti nejlepších webových stránek elektronického obchodování na světě, dnes oznámila, že souhlasila s akvizicí 100 % Mall Group a.s. („Mall Group“) a WE|DO CZ s.r.o. („WE|DO“) od prodávajících akcionářů PPF, EC Investments a Rockaway Capital[1] Mall Group a We|Do budou získány za cenu ve výši 881 milionů EUR na základě pevného ocenění 925 milionů EUR upravené o dluh a dluhu podobné položky ve výši 44 milionů EUR. Konečná cena může být zvýšena úpravou ceny až do výše 50 milionů EUR na základě konkrétních krátkodobých cílů.

Article image - Allegro to acquire Mall Group a.s., a leading e-commerce platform across Central and Eastern Europe
  • Plánované spojenie Allegra, Mall Group a WE|DO posilní spoločný status spoločností ako vedúcej trhovej platformy pre zákazníkov a obchodníkov v strednej a východnej Európe.
  • 135 000 obchodníkov spoločnej skupiny v Poľsku a vo východnej Európe bude ťažiť zo schopnosti „zalistovať raz, predávať všade“ a získať širší prístup k adresovateľnému maloobchodnému trhu (TAM) v hodnote 1,14 bilióna PLN so 70 miliónmi ľudí.
  • Spojenie zlepší zážitok z nakupovania a poskytne najlepšie ceny, najširší výber ponuky a maximálne pohodlie pre 18 miliónovú kombinovanú zákaznícku základňu v celom regióne.
  • Kombinovaný tím približne 7 200 ľudí zdieľa spotrebiteľsky orientovanú kultúru zameranú na inovácie a bude mať vylepšené kariérne príležitosti na pulzujúcom medzinárodnom pracovisku.
  • Dohoda je pre Allegro významným krokom v jeho stratégii medzinárodnej expanzie a umožní čoskoro spoločnej skupine urýchliť rast v celej Európe.
  • Transakcia podlieha bežným antimonopolným a regulačným schváleniam a očakáva sa, že bude uzavretá v prvej polovici roku 2022.

Akvizice zahrnuje aktiva e-commerce Mall Group a logistická aktiva WE|DO se sídlem v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Polsku. Ve fiskálním roce 21. března dosáhla Mall Group GMV ve výši 4,3 miliardy PLN, hrubé[2] marže 14 % a EBITDA zlomové hodnoty. Hodnota transakce se rovná ~1,0x LTM Mar-21 GMV a ~7,2x LTM Mar-21 Gross Profit.

Spojení mezi Mall Group a Allegro vytvoří přední celoregionální e-commerce platformu, která přinese řadu oblíbených značek – včetně Mall, mimovrste, czc.cz, WE|DO a samozřejmě Allegro, Ceneo, eBilet a Jeden – pod jednou střechou. Klienti společné platformy budou moci využívat výhod Smart! program a také mnoho věrnostních výhod, jako jsou bezplatné dodávky, fintech produkty Allegro Pay nebo přístup k B2B platformě. Obchodníci zároveň získají přístup k bezproblémovým prodejním zkušenostem, inovativním řešením nebo reklamním produktům.

Transakce téměř zdvojnásobí celkový adresný trh skupiny v zemích s vysoce atraktivními základy a růstovým potenciálem. Tato kombinace také umožní efektivní získávání a onboarding mezinárodních obchodníků a také podpoří získávání nových klientů. Využití více než 20letých zkušeností společnosti Allegro na trhu také umožní zlepšit marže a vybudovat další zdroje příjmů na podporu dalšího rozvoje společných skupin.

V konečném důsledku rozšíření platformy umožní Allegru vytvořit nejlepší nabídku ve své třídě pro zákazníky a obchodníky v Polsku i mimo něj, čímž se zrychlí jeho setrvačník v Polsku v celém regionu střední a východní Evropy.